Úklid prostor Psychiatrické nemocnice Brno

Psychiatrická nemocnice Brno

Předmětem veřejné zakázky jsou služby spočívající v zajištění komplexního úklidu prostor Psychiatrické nemocnice Brno prováděním pravidelných a nepravidelných úklidových a desinfekčních prací v rozsahu a způsobem blíže specifikovaným v přílohách zadávací dokumentace .

Termín

Lhůta pro podání nabídek byla 2026-09-02. Veřejná zakázka byla zveřejněna na 2026-07-28.

Kdo? Cože? Kde?
Historie zadávání veřejných zakázek
Datum Dokument
2026-07-28 Oznámení zadávacího řízení
2026-08-21 Oznámení zadávacího řízení
Oznámení zadávacího řízení (2026-07-28)
Objekt
Rozsah veřejné zakázky
Název: Úklid prostor Psychiatrické nemocnice Brno
Referenční číslo: Úklid prostor Psychiatrické nemocnice Brno
Krátký popis:
Předmětem veřejné zakázky jsou služby spočívající v zajištění komplexního úklidu prostor Psychiatrické nemocnice Brno prováděním pravidelných a nepravidelných úklidových a desinfekčních prací v rozsahu a způsobem blíže specifikovaným v přílohách zadávací dokumentace .
Zobrazit více
Typ smlouvy: Služby
Produkty/služby: Úklidové služby 📦
Odhadovaná hodnota bez DPH: 187 000 000 CZK 💰
Popis
Interní identifikátor: Úklid prostor Psychiatrické nemocnice Brno
Tato zakázka je vhodná i pro malé a střední podniky
Další informace:
K poli Předpokládaná hodnota veřejné zakázky bez DPH (BT-27-Procedure): Předpokládaná hodnota je uveřejněna jako výpočet za 4 roky plnění.
Cíl strategického zadávání zakázek: Plnění sociálních cílů
a) Zadavatel v rámci plnění této veřejné zakázky od dodavatele vyžaduje, aby při plnění předmětu veřejné zakázky zajistil legální zaměstnávání, důstojné pracovní podmínky a odpovídající úroveň bezpečnosti práce pro všechny osoby, které se budou na zakázce podílet, b) Zadavatel má zájem, aby předmět veřejné zakázky byl plněn malými či středními podniky, což je v souladu s požadavky uvedenými ve směrnici EU o zadávání veřejných zakázek (2014/24/EU), a to zejména článcích 78 a 124. Zakázka svým rozsahem, předmětem a stanovenými požadavky na kvalifikaci dodavatelů umožňuje účast širokému spektru účastníků z řad malých a středních podniků. Zadavatel taktéž maximálně zjednodušil zadávací podmínky a připravil vzorová prohlášení, aby příprava nabídky byla procesně a formálně co nejméně náročná.
Zobrazit více
Přístup ke snižování dopadů na životní prostředí: Prevence a omezování znečištění
Prosazovaný sociální cíl: Přístupnost pro všechny
Hlavní místo nebo místo plnění: Bližší informace stanoví zadávací dokumentace.
Země: Česko 🇨🇿
Místo plnění: Jihomoravský kraj 🏙️
Doba trvání: 4 let
Informace o možnostech
Možnosti
Popis možností: Bližší podrobnosti stanoví zadávací dokumentace.
Kritéria pro udělení ceny
Cena
Cena (vážení): 100
Název
Identifikační číslo šarže: LOT-0001

Postup
Typ postupu
Otevřený postup
Právní základ: Směrnice 2014/24/EU
Hlavní prvky řízení:
Jedná se o nadlimitní veřejnou zakázku ve smyslu § 25 zákona č. 134/2016 Sb., o zadávání veřejných zakázek, ve znění pozdějších předpisů, („ZZVZ“), zadávanou v otevřeném řízení podle § 56 ZZVZ, („veřejná zakázka“).
Administrativní informace
Lhůta pro doručení nabídek nebo žádostí o účast: 2026-09-02 10:00:00 📅
Jazyky, ve kterých lze podávat nabídky nebo žádosti o účast: čeština 🗣️
Minimální doba, po kterou musí uchazeč udržovat nabídku v platnosti: 0 měsíců
Podmínky nabídkového řízení
Požaduje se zaručený nebo kvalifikovaný elektronický podpis nebo pečeť (podle definice v nařízení (EU) č 910/2014)
Musí být uvedena jména a příslušná odborná kvalifikace pracovníků pověřených realizací zakázky
Elektronická fakturace: Požadována
Elektronická platba bude použita
Kritéria pro udělení ceny
Typ váhy: Váha (procenta, přesně)

Právní, ekonomické, finanční a technické informace
Podmínky účasti
Hlavní podmínky financování a platební ujednání a/nebo odkaz na příslušné předpisy, které je upravují: Bližší informace stanoví zadávací dokumentace.
Postup
Použitelné přeshraniční právo: Zákon č. 134/2016 Sb., o zadávání veřejných zakázek

Zadavatel
Jméno a adresy
Název: Psychiatrická nemocnice Brno
Národní registrační číslo: 00160105
Poštovní adresa: Húskova 1123/2
Poštovní směrovací číslo: 61800
Poštovní město: Brno - Černovice
Region: Jihomoravský kraj 🏙️
Země: Česko 🇨🇿
E-mail: speta@lawya.cz 📧
Telefon: +420 739081489 📞
Adresa profilu kupujícího: https://nen.nipez.cz/profil/pnbrno 🌏
Typ zadavatele
Veřejnoprávní subjekt
Hlavní činnost
Zdravotnictví
Komunikace
Adresa URL dokumentů: https://nen.nipez.cz/profil/pnbrno 🌏
Adresa URL účasti: https://nen.nipez.cz/profil/pnbrno 🌏
Elektronické podání: Požadována

Doplňující informace
Další informace
K poli Předpokládaná hodnota veřejné zakázky bez DPH (BT-27-Procedure): Předpokládaná hodnota je uveřejněna jako výpočet za 4 roky plnění.
Tělo recenze
Název: Úřad pro ochranu hospodářské soutěže
Národní registrační číslo: 65349423
Poštovní adresa: třída Kpt. Jaroše 1926/7
Poštovní směrovací číslo: 60200
Poštovní město: Brno
Region: Jihomoravský kraj 🏙️
Země: Česko 🇨🇿
E-mail: posta@uohs.cz 📧
Telefon: +420 542167111 📞
ADRESA URL: https://uohs.gov.cz 🌏
Služba, u které lze získat informace o přezkumném řízení
Stejné jako: Tělo recenze
Postup přezkoumání
Přesné informace o lhůtě (lhůtách) pro přezkumné řízení:
Podmínkou pro podání návrhu k ÚOHS je podání námitek k Zadavateli, které je nutné doručit do 15 dnů ode dne, kdy se stěžovatel dozvěděl o domnělém porušení zákona Zadavatelem, nejpozději však do uzavření smlouvy nebo do chvíle, kdy se soutěž o návrh považuje po výběru návrhu za ukončenou. Námitky proti úkonům oznamovaným v dokumentech, které je Zadavatel povinen podle zákona uveřejnit či odeslat stěžovateli, musí být doručeny Zadavateli do 15 dnů od jejich uveřejnění či doručení stěžovateli. Pokud je v zadávacím řízení stanovena lhůta pro podání žádostí o účast, musí být námitky proti podmínkám vztahujícím se ke kvalifikaci dodavatele doručeny Zadavateli nejpozději do skončení této lhůty. Pokud je v zadávacím řízení stanovena lhůta pro podání nabídek, musí být námitky proti zadávacím podmínkám doručeny Zadavateli nejpozději do skončení této lhůty. Námitky proti obsahu výzvy k podání nabídek v dynamickém nákupním systému nebo při zadávání veřejné zakázky na základě rámcové dohody musí být zadavateli doručeny nejpozději do konce lhůty pro podání nabídek. V soutěži o návrh musí být námitky proti soutěžním podmínkám doručeny nejpozději do konce lhůty pro podání návrhů. Zadavatel může v zadávací dokumentaci nebo soutěžních podmínkách stanovit, že námitky podle § 242 odst. 3 nebo 4 zákona lze podat nejpozději 72 hodin před skončením lhůt podle § 242 odst. 3 nebo 4 zákona. Námitky proti dobrovolnému oznámení o záměru uzavřít smlouvu podle § 212 odst. 2 zákona musí být doručeny Zadavateli do 30 dnů od uveřejnění tohoto oznámení. Zadavatel je povinen námitky vyřídit do 15 dnů. Návrh je nutné doručit ÚOHS i Zadavateli do 10 dnů ode dne, v němž stěžovatel obdržel rozhodnutí, kterým Zadavatel námitky odmítnul nebo do 25 dnů od odeslání námitek, pokud Zadavatel o námitkách nerozhodl. Po uzavření smlouvy na veřejnou zakázku či rámcové dohody lze podat pouze návrh na uložení zákazu plnění smlouvy, a to i bez předchozího podání námitek. Návrh na uložení zákazu plnění smlouvy doručí navrhovatel ÚOHS a ve stejnopisu Zadavateli do 30 dnů ode dne, kdy Zadavatel uveřejnil oznámení o uzavření smlouvy způsobem podle § 212 odst. 2 zákona s uvedením důvodu pro zadání veřejné zakázky bez uveřejnění oznámení o zahájení zadávacího řízení, předběžného oznámení nebo výzvy k podání nabídek ve zjednodušeném podlimitním řízení, nejpozději však do 6 měsíců od uzavření této smlouvy. Návrh na uložení zákazu plnění smlouvy podle § 254 odstavce 1 písm. d) zákona doručí navrhovatel ÚOHS a ve stejnopisu Zadavateli do 30 dnů ode dne, kdy Zadavatel uveřejnil oznámení o uzavření smlouvy na základě rámcové dohody podle § 137 zákona nebo oznámení o uzavření smlouvy v dynamickém nákupním systému podle § 142 zákona, nejpozději však do 6 měsíců od uzavření této smlouvy. Ve lhůtě pro doručení návrhu je navrhovatel povinen složit na účet ÚOHS kauci ve výši 1 % z nabídkové ceny navrhovatele za celou dobu plnění veřejné zakázky nebo za dobu prvních čtyř let plnění v případě smluv na dobu neurčitou, nejméně však ve výši 50 000 Kč, nejvýše ve výši 10 000 000 Kč. V případě, že navrhovatel nemůže stanovit celkovou nabídkovou cenu, je povinen složit kauci ve výši 100 000 Kč. V případě návrhu na uložení zákazu plnění smlouvy je navrhovatel povinen složit kauci ve výši 200 000 Kč. Jde-li o řízení o přezkoumání postupu pro zadávání koncesí, je navrhovatel povinen ve lhůtě pro doručení návrhu složit na účet ÚOHS kauci ve výši 1 % z předpokládané hodnoty koncese uveřejněné ve Věstníku veřejných zakázek nebo na profilu Zadavatele, nejméně však ve výši 50 000 Kč, nejvýše ve výši 10 000 000 Kč. V případě, že Zadavatel neuveřejní ve Věstníku veřejných zakázek nebo na profilu Zadavatele předpokládanou hodnotu koncese, je navrhovatel povinen složit kauci ve výši 100 000 Kč. V případě návrhu na uložení zákazu plnění koncesní smlouvy je navrhovatel povinen složit kauci ve výši 200 000 Kč.
Zobrazit více
Informace o elektronických pracovních postupech
Elektronická fakturace bude akceptována
Zdroj: OJS 2026/S 144-525777 (2026-07-28)
Oznámení zadávacího řízení (2026-08-21)
Objekt
Rozsah veřejné zakázky
Odhadovaná hodnota bez DPH: 187 000 000 CZK 💰

Postup
Administrativní informace
Lhůta pro doručení nabídek nebo žádostí o účast: 2026-09-07 10:00:00 📅

Změny
Text, který je třeba opravit v původním oznámení
Identifikační číslo šarže: LOT-0001
Nová hodnota
Text:
Lhůta pro podání nabídek – den (položka (BT-131(d)-Lot)*) prodloužena na 7. 9. 2026 v 10:00. Způsob a místo podání nabídek, ani způsob a místo otevírání nabídek se nemění.
Text, který je třeba opravit v původním oznámení
Zadávací dokumentace byla změněna dne
Datum změny zadávací dokumentace: 2026-08-21 📅
Další doplňující informace
Bylo zveřejněno vysvětlení zadávací dokumentace č. III se změnou zadávacích podmínek. Zadavatel provedl kontrolu všech oceňovaných řádků Soupisu položek a zjištěné nesoulady mezi slovně uvedenou četností a příslušným číselným koeficientem opravil. Zadavatel dále při revizi Soupisu položek zjistil, že je nutné opravit součtové vzorce, v nichž nebyly zahrnuty některé dílčí položky. Opravený Soupis položek tvoří přílohu vysvětlení zadávací dokumentace č. III. Soupis všech upravených položek tvoří přílohu vysvětlení zadávací dokumentace č. III.
Zobrazit více
Hlavní důvod změny: Informace aktualizovány
Informace o změnách
Znění předchozího oznámení, které má být změněno: 525777-2026
Zdroj: OJS 2026/S 162-581836 (2026-08-21)