Předmětem plnění je provádění monitoringu znečištění podzemních a povrchových vod v areálu Litvínov, ORLEN Unipetrol a.s. a to včetně odstraňování ojedinělých výskytů fáze z monitorovacích vrtů, údržby objetů monitoringu, likvidace a náhrady vrtů (popř. hloubení nových vrtů) monitoringu a dokumentace případných průzkumných prací. Cílem prací/provádění monitoringu a údržby objetů monitoringu je naplnění podmínek rozhodnutí ČIŽP OI Ústí nad Labem č. j. ČIŽP/44/2019/1057 ze dne 6.2.2019 a rozhodnutí pro blok 32 (bývalá výrobna fenolů) č. j.: ČIŽP/44/2020/195, ze dne 7.1.2020. Práce budou prováděny dle schváleného realizačního projektu, který bude zahrnovat podrobnou metodiku vzorkovacích a laboratorních prací a terénních měření včetně specifikace použitých měřících přístrojů. Podrobně budou popsány i projektované vrtné práce.
Oznámení zadávacího řízení (2026-08-31) Objekt Rozsah veřejné zakázky
Název: SEZ - Monitoring znečištění podzemních a povrchových vod v areálu Litvínov, ORLEN Unipetrol a.s.
Referenční číslo: MF-31656/2026/6602
Krátký popis:
Předmětem plnění je provádění monitoringu znečištění podzemních a povrchových vod v areálu
Litvínov, ORLEN Unipetrol a.s. a to včetně odstraňování ojedinělých výskytů fáze
z monitorovacích vrtů, údržby objetů monitoringu, likvidace a náhrady vrtů (popř. hloubení
nových vrtů) monitoringu a dokumentace případných průzkumných prací.
Cílem prací/provádění monitoringu a údržby objetů monitoringu je naplnění podmínek
rozhodnutí ČIŽP OI Ústí nad Labem č. j. ČIŽP/44/2019/1057 ze dne 6.2.2019 a rozhodnutí pro
blok 32 (bývalá výrobna fenolů) č. j.: ČIŽP/44/2020/195, ze dne 7.1.2020. Práce budou
prováděny dle schváleného realizačního projektu, který bude zahrnovat podrobnou metodiku
vzorkovacích a laboratorních prací a terénních měření včetně specifikace použitých měřících
přístrojů. Podrobně budou popsány i projektované vrtné práce.
Předmětem plnění je provádění monitoringu znečištění podzemních a povrchových vod v areálu
Litvínov, ORLEN Unipetrol a.s. a to včetně odstraňování ojedinělých výskytů fáze
z monitorovacích vrtů, údržby objetů monitoringu, likvidace a náhrady vrtů (popř. hloubení
nových vrtů) monitoringu a dokumentace případných průzkumných prací.
Cílem prací/provádění monitoringu a údržby objetů monitoringu je naplnění podmínek
rozhodnutí ČIŽP OI Ústí nad Labem č. j. ČIŽP/44/2019/1057 ze dne 6.2.2019 a rozhodnutí pro
blok 32 (bývalá výrobna fenolů) č. j.: ČIŽP/44/2020/195, ze dne 7.1.2020. Práce budou
prováděny dle schváleného realizačního projektu, který bude zahrnovat podrobnou metodiku
vzorkovacích a laboratorních prací a terénních měření včetně specifikace použitých měřících
přístrojů. Podrobně budou popsány i projektované vrtné práce.
Místem plnění veřejné zakázky je Areál Chemparku společnost ORLEN Unipetrol RPA s.r.o.,
Záluží 1, Litvínov, 436 70 a jeho bezprostřední okolí.
Dodavatelé mají možnost zúčastnit se prohlídky místa plnění veřejné zakázky ve smyslu § 97 ZZVZ. Prohlídka místa plnění se bude konat dne 11. 9. 2026 od 10 hodin. Sraz zájemců o prohlídku bude v 9.55 hodin v recepci administrativní budovy ORLEN Unipetrol RPA s. r. o. v Litvínově – Záluží, Záluží 1.
Místem plnění veřejné zakázky je Areál Chemparku společnost ORLEN Unipetrol RPA s.r.o.,
Záluží 1, Litvínov, 436 70 a jeho bezprostřední okolí.
Dodavatelé mají možnost zúčastnit se prohlídky místa plnění veřejné zakázky ve smyslu § 97 ZZVZ. Prohlídka místa plnění se bude konat dne 11. 9. 2026 od 10 hodin. Sraz zájemců o prohlídku bude v 9.55 hodin v recepci administrativní budovy ORLEN Unipetrol RPA s. r. o. v Litvínově – Záluží, Záluží 1.
Země: Česko 🇨🇿
Místo plnění: Ústecký kraj
🏙️ Informace o možnostech
Možnosti ✅
Popis možností:
Všechny vyhrazené změny jsou uvedeny v závazném návrhu smlouvy, který je nedílnou součástí zadávací dokumentace
Kritéria pro udělení ceny
Cena ✅
Cena (vážení): 100
Název
Identifikační číslo šarže: LOT-0001
Postup Typ postupu
Otevřený postup ✅
Právní základ: Směrnice 2014/24/EU
Administrativní informace
Lhůta pro doručení nabídek nebo žádostí o účast: 2026-10-09 15:00:00 📅
Podmínky pro zahájení nabídkového řízení: 2026-10-12 09:00:00 📅
Podmínky pro otevírání nabídek (místo): jedná se o elektronické podání nabídek.
Jazyky, ve kterých lze podávat nabídky nebo žádosti o účast: čeština 🗣️
Minimální doba, po kterou musí uchazeč udržovat nabídku v platnosti: 0 měsíců Podmínky nabídkového řízení
Požaduje se zaručený nebo kvalifikovaný elektronický podpis nebo pečeť (podle definice v nařízení (EU) č 910/2014)
Datum otevření: 2026-10-12 09:00:00 📅
Místo: jedná se o elektronické podání nabídek.
Elektronická fakturace: Požadována
Elektronická platba bude použita ✅ Kritéria pro udělení ceny
Typ váhy: Váha (procenta, přesně)
Právní, ekonomické, finanční a technické informace Postup
Použitelné přeshraniční právo: Zákon č. 134/2016 Sb., o zadávání veřejných zakázek
Doplňující informace Tělo recenze
Název: Úřad pro ochranu hospodářské soutěže
Národní registrační číslo: 65349423
Poštovní adresa: třída Kpt. Jaroše 1926/7
Poštovní směrovací číslo: 60200
Poštovní město: Brno
Region: Jihomoravský kraj
🏙️
Země: Česko 🇨🇿
E-mail: posta@uohs.cz📧
Telefon: +420 542167111📞
ADRESA URL: https://uohs.gov.cz🌏 Služba, u které lze získat informace o přezkumném řízení Stejné jako: Tělo recenze Postup přezkoumání
Přesné informace o lhůtě (lhůtách) pro přezkumné řízení:
Podmínkou pro podání návrhu k ÚOHS je podání námitek k Zadavateli, které je nutné doručit do 15 dnů ode dne, kdy se stěžovatel dozvěděl o domnělém porušení zákona Zadavatelem, nejpozději však do uzavření smlouvy nebo do chvíle, kdy se soutěž o návrh považuje po výběru návrhu za ukončenou.
Námitky proti úkonům oznamovaným v dokumentech, které je Zadavatel povinen podle zákona uveřejnit či odeslat stěžovateli, musí být doručeny Zadavateli do 15 dnů od jejich uveřejnění či doručení stěžovateli.
Pokud je v zadávacím řízení stanovena lhůta pro podání žádostí o účast, musí být námitky proti podmínkám vztahujícím se ke kvalifikaci dodavatele doručeny Zadavateli nejpozději do skončení této lhůty.
Pokud je v zadávacím řízení stanovena lhůta pro podání nabídek, musí být námitky proti zadávacím podmínkám doručeny Zadavateli nejpozději do skončení této lhůty. Námitky proti obsahu výzvy k podání nabídek v dynamickém nákupním systému nebo při zadávání veřejné zakázky na základě rámcové dohody musí být zadavateli doručeny nejpozději do konce lhůty pro podání nabídek. V soutěži o návrh musí být námitky proti soutěžním podmínkám doručeny nejpozději do konce lhůty pro podání návrhů. Zadavatel může v zadávací dokumentaci nebo soutěžních podmínkách stanovit, že námitky podle § 242 odst. 3 nebo 4 zákona lze podat nejpozději 72 hodin před skončením lhůt podle § 242 odst. 3 nebo 4 zákona.
Námitky proti dobrovolnému oznámení o záměru uzavřít smlouvu podle § 212 odst. 2 zákona musí být doručeny Zadavateli do 30 dnů od uveřejnění tohoto oznámení.
Zadavatel je povinen námitky vyřídit do 15 dnů. Návrh je nutné doručit ÚOHS i Zadavateli do 10 dnů ode dne, v němž stěžovatel obdržel rozhodnutí, kterým Zadavatel námitky odmítnul nebo do 25 dnů od odeslání námitek, pokud Zadavatel o námitkách nerozhodl.
Po uzavření smlouvy na veřejnou zakázku či rámcové dohody lze podat pouze návrh na uložení zákazu plnění smlouvy, a to i bez předchozího podání námitek. Návrh na uložení zákazu plnění smlouvy doručí navrhovatel ÚOHS a ve stejnopisu Zadavateli do 30 dnů ode dne, kdy Zadavatel uveřejnil oznámení o uzavření smlouvy způsobem podle § 212 odst. 2 zákona s uvedením důvodu pro zadání veřejné zakázky bez uveřejnění oznámení o zahájení zadávacího řízení, předběžného oznámení nebo výzvy k podání nabídek ve zjednodušeném podlimitním řízení, nejpozději však do 6 měsíců od uzavření této smlouvy. Návrh na uložení zákazu plnění smlouvy podle § 254 odstavce 1 písm. d) zákona doručí navrhovatel ÚOHS a ve stejnopisu Zadavateli do 30 dnů ode dne, kdy Zadavatel uveřejnil oznámení o uzavření smlouvy na základě rámcové dohody podle § 137 zákona nebo oznámení o uzavření smlouvy v dynamickém nákupním systému podle § 142 zákona, nejpozději však do 6 měsíců od uzavření této smlouvy.
Ve lhůtě pro doručení návrhu je navrhovatel povinen složit na účet ÚOHS kauci ve výši 1 % z nabídkové ceny navrhovatele za celou dobu plnění veřejné zakázky nebo za dobu prvních čtyř let plnění v případě smluv na dobu neurčitou, nejméně však ve výši 50 000 Kč, nejvýše ve výši 10 000 000 Kč. V případě, že navrhovatel nemůže stanovit celkovou nabídkovou cenu, je povinen složit kauci ve výši 100 000 Kč. V případě návrhu na uložení zákazu plnění smlouvy je navrhovatel povinen složit kauci ve výši 200 000 Kč. Jde-li o řízení o přezkoumání postupu pro zadávání koncesí, je navrhovatel povinen ve lhůtě pro doručení návrhu složit na účet ÚOHS kauci ve výši 1 % z předpokládané hodnoty koncese uveřejněné ve Věstníku veřejných zakázek nebo na profilu Zadavatele, nejméně však ve výši 50 000 Kč, nejvýše ve výši 10 000 000 Kč. V případě, že Zadavatel neuveřejní ve Věstníku veřejných zakázek nebo na profilu Zadavatele předpokládanou hodnotu koncese, je navrhovatel povinen složit kauci ve výši 100 000 Kč. V případě návrhu na uložení zákazu plnění koncesní smlouvy je navrhovatel povinen složit kauci ve výši 200 000 Kč.
Přesné informace o lhůtě (lhůtách) pro přezkumné řízení
Podmínkou pro podání návrhu k ÚOHS je podání námitek k Zadavateli, které je nutné doručit do 15 dnů ode dne, kdy se stěžovatel dozvěděl o domnělém porušení zákona Zadavatelem, nejpozději však do uzavření smlouvy nebo do chvíle, kdy se soutěž o návrh považuje po výběru návrhu za ukončenou.
Námitky proti úkonům oznamovaným v dokumentech, které je Zadavatel povinen podle zákona uveřejnit či odeslat stěžovateli, musí být doručeny Zadavateli do 15 dnů od jejich uveřejnění či doručení stěžovateli.
Pokud je v zadávacím řízení stanovena lhůta pro podání žádostí o účast, musí být námitky proti podmínkám vztahujícím se ke kvalifikaci dodavatele doručeny Zadavateli nejpozději do skončení této lhůty.
Pokud je v zadávacím řízení stanovena lhůta pro podání nabídek, musí být námitky proti zadávacím podmínkám doručeny Zadavateli nejpozději do skončení této lhůty. Námitky proti obsahu výzvy k podání nabídek v dynamickém nákupním systému nebo při zadávání veřejné zakázky na základě rámcové dohody musí být zadavateli doručeny nejpozději do konce lhůty pro podání nabídek. V soutěži o návrh musí být námitky proti soutěžním podmínkám doručeny nejpozději do konce lhůty pro podání návrhů. Zadavatel může v zadávací dokumentaci nebo soutěžních podmínkách stanovit, že námitky podle § 242 odst. 3 nebo 4 zákona lze podat nejpozději 72 hodin před skončením lhůt podle § 242 odst. 3 nebo 4 zákona.
Námitky proti dobrovolnému oznámení o záměru uzavřít smlouvu podle § 212 odst. 2 zákona musí být doručeny Zadavateli do 30 dnů od uveřejnění tohoto oznámení.
Zadavatel je povinen námitky vyřídit do 15 dnů. Návrh je nutné doručit ÚOHS i Zadavateli do 10 dnů ode dne, v němž stěžovatel obdržel rozhodnutí, kterým Zadavatel námitky odmítnul nebo do 25 dnů od odeslání námitek, pokud Zadavatel o námitkách nerozhodl.
Po uzavření smlouvy na veřejnou zakázku či rámcové dohody lze podat pouze návrh na uložení zákazu plnění smlouvy, a to i bez předchozího podání námitek. Návrh na uložení zákazu plnění smlouvy doručí navrhovatel ÚOHS a ve stejnopisu Zadavateli do 30 dnů ode dne, kdy Zadavatel uveřejnil oznámení o uzavření smlouvy způsobem podle § 212 odst. 2 zákona s uvedením důvodu pro zadání veřejné zakázky bez uveřejnění oznámení o zahájení zadávacího řízení, předběžného oznámení nebo výzvy k podání nabídek ve zjednodušeném podlimitním řízení, nejpozději však do 6 měsíců od uzavření této smlouvy. Návrh na uložení zákazu plnění smlouvy podle § 254 odstavce 1 písm. d) zákona doručí navrhovatel ÚOHS a ve stejnopisu Zadavateli do 30 dnů ode dne, kdy Zadavatel uveřejnil oznámení o uzavření smlouvy na základě rámcové dohody podle § 137 zákona nebo oznámení o uzavření smlouvy v dynamickém nákupním systému podle § 142 zákona, nejpozději však do 6 měsíců od uzavření této smlouvy.
Ve lhůtě pro doručení návrhu je navrhovatel povinen složit na účet ÚOHS kauci ve výši 1 % z nabídkové ceny navrhovatele za celou dobu plnění veřejné zakázky nebo za dobu prvních čtyř let plnění v případě smluv na dobu neurčitou, nejméně však ve výši 50 000 Kč, nejvýše ve výši 10 000 000 Kč. V případě, že navrhovatel nemůže stanovit celkovou nabídkovou cenu, je povinen složit kauci ve výši 100 000 Kč. V případě návrhu na uložení zákazu plnění smlouvy je navrhovatel povinen složit kauci ve výši 200 000 Kč. Jde-li o řízení o přezkoumání postupu pro zadávání koncesí, je navrhovatel povinen ve lhůtě pro doručení návrhu složit na účet ÚOHS kauci ve výši 1 % z předpokládané hodnoty koncese uveřejněné ve Věstníku veřejných zakázek nebo na profilu Zadavatele, nejméně však ve výši 50 000 Kč, nejvýše ve výši 10 000 000 Kč. V případě, že Zadavatel neuveřejní ve Věstníku veřejných zakázek nebo na profilu Zadavatele předpokládanou hodnotu koncese, je navrhovatel povinen složit kauci ve výši 100 000 Kč. V případě návrhu na uložení zákazu plnění koncesní smlouvy je navrhovatel povinen složit kauci ve výši 200 000 Kč.
Informace o elektronických pracovních postupech
Elektronická fakturace bude akceptována
Zdroj: OJS 2026/S 168-602185 (2026-08-31)
Nové veřejné zakázky v souvisejících kategoriích 🆕