VZ-4-2025 obec Čestlice – pořízení cisternové automobilové stříkačky

Obec Čestlice

Předmětem veřejné zakázky je dodávka nové velkokapacitní požární cisterny včetně příslušenství, resp. cisternové automobilové stříkačky (dále také jako „CAS“) vyrobené a vybavené podle platných předpisů. Bližší technická specifikace předmětu veřejné zakázky je uvedena v Příloze ZD.

Termín

Lhůta pro podání nabídek byla 2026-01-26. Veřejná zakázka byla zveřejněna na 2025-12-17.

Dodavatelé

V rozhodnutích o udělení zakázky nebo v jiné zadávací dokumentaci jsou uvedeni tito dodavatelé:

Kdo? Cože? Kde?
Historie zadávání veřejných zakázek
Datum Dokument
2025-12-17 Oznámení zadávacího řízení
2026-08-27 Oznámení o zadání zakázky
Oznámení zadávacího řízení (2025-12-17)
Objekt
Rozsah veřejné zakázky
Název: VZ-4-2025 obec Čestlice – pořízení cisternové automobilové stříkačky
Referenční číslo: VZ-4-2025 obec Čestlice – pořízení cisternové automobilové stříkačky
Krátký popis:
Předmětem veřejné zakázky je dodávka nové velkokapacitní požární cisterny včetně příslušenství, resp. cisternové automobilové stříkačky (dále také jako „CAS“) vyrobené a vybavené podle platných předpisů. Bližší technická specifikace předmětu veřejné zakázky je uvedena v Příloze ZD.
Zobrazit více
Typ smlouvy: Dodávky
Produkty/služby: Cisternové automobilové stříkačky 📦
Odhadovaná hodnota bez DPH: 11 385 000 CZK 💰
Popis
Interní identifikátor: VZ-4-2025 obec Čestlice – pořízení cisternové automobilové stříkačky
Tato zakázka je vhodná i pro malé a střední podniky
Cíl strategického zadávání zakázek: Plnění sociálních cílů
Vybraný dodavatel zajistí po celou dobu plnění veřejné zakázky plnění povinností vyplývající z právních předpisů České republiky, zejména pak z předpisů pracovněprávních, předpisů z oblasti zaměstnanosti a bezpečnosti ochrany zdraví při práci, a to vůči všem osobám, které se na plnění smlouvy budou podílet; plnění těchto povinností zajistí dodavatel i u svých poddodavatelů, dále pak řádné a včasné plnění finančních závazků svým poddodavatelům.
Zobrazit více
Přístup ke snižování dopadů na životní prostředí: Jiné
Prosazovaný sociální cíl: Jiné
Země: Česko 🇨🇿
Místo plnění: Středočeský kraj 🏙️
Doba trvání: 10 měsíců
Kritéria pro udělení ceny
Cena
Cena (vážení): 100
Název
Identifikační číslo šarže: LOT-0001

Postup
Typ postupu
Otevřený postup
Právní základ: Směrnice 2014/24/EU
Administrativní informace
Lhůta pro doručení nabídek nebo žádostí o účast: 2026-01-26 08:00:00 📅
Jazyky, ve kterých lze podávat nabídky nebo žádosti o účast: čeština 🗣️
Minimální doba, po kterou musí uchazeč udržovat nabídku v platnosti: 90 dní
Podmínky nabídkového řízení
Elektronická fakturace: Požadována
Bude se používat elektronické objednávání
Elektronická platba bude použita
Kritéria pro udělení ceny
Typ váhy: Váha (procenta, přesně)

Právní, ekonomické, finanční a technické informace
Postup
Použitelné přeshraniční právo: Zákon č. 134/2016 Sb., o zadávání veřejných zakázek

Zadavatel
Jméno a adresy
Název: Obec Čestlice
Národní registrační číslo: 00240125
Poštovní adresa: Pitkovická 290
Poštovní směrovací číslo: 25101
Poštovní město: Čestlice
Region: Středočeský kraj 🏙️
Země: Česko 🇨🇿
E-mail: obec@cestlice-obec.cz 📧
Telefon: +420 272680707 📞
Adresa profilu kupujícího: https://www.vhodne-uverejneni.cz/profil/00240125 🌏
Typ zadavatele
Regionální či místní orgán
Hlavní činnost
Služby pro širokou veřejnost
Komunikace
Adresa URL dokumentů: https://www.vhodne-uverejneni.cz/profil/00240125 🌏
Adresa URL účasti: https://www.vhodne-uverejneni.cz/profil/00240125 🌏
Elektronické podání: Požadována

Doplňující informace
Tělo recenze
Název: Úřad pro ochranu hospodářské soutěže
Národní registrační číslo: 65349423
Poštovní adresa: třída Kpt. Jaroše 1926/7
Poštovní směrovací číslo: 60200
Poštovní město: Brno
Region: Jihomoravský kraj 🏙️
Země: Česko 🇨🇿
E-mail: posta@uohs.cz 📧
Telefon: +420 542167111 📞
ADRESA URL: https://uohs.gov.cz 🌏
Služba, u které lze získat informace o přezkumném řízení
Stejné jako: Tělo recenze
Postup přezkoumání
Přesné informace o lhůtě (lhůtách) pro přezkumné řízení:
Podmínkou pro podání návrhu k ÚOHS je podání námitek k Zadavateli, které je nutné doručit do 15 dnů ode dne, kdy se stěžovatel dozvěděl o domnělém porušení zákona Zadavatelem, nejpozději však do uzavření smlouvy nebo do chvíle, kdy se soutěž o návrh považuje po výběru návrhu za ukončenou. Námitky proti úkonům oznamovaným v dokumentech, které je Zadavatel povinen podle zákona uveřejnit či odeslat stěžovateli, musí být doručeny Zadavateli do 15 dnů od jejich uveřejnění či doručení stěžovateli. Pokud je v zadávacím řízení stanovena lhůta pro podání žádostí o účast, musí být námitky proti podmínkám vztahujícím se ke kvalifikaci dodavatele doručeny Zadavateli nejpozději do skončení této lhůty. Pokud je v zadávacím řízení stanovena lhůta pro podání nabídek, musí být námitky proti zadávacím podmínkám doručeny Zadavateli nejpozději do skončení této lhůty. Námitky proti obsahu výzvy k podání nabídek v dynamickém nákupním systému nebo při zadávání veřejné zakázky na základě rámcové dohody musí být zadavateli doručeny nejpozději do konce lhůty pro podání nabídek. V soutěži o návrh musí být námitky proti soutěžním podmínkám doručeny nejpozději do konce lhůty pro podání návrhů. Zadavatel může v zadávací dokumentaci nebo soutěžních podmínkách stanovit, že námitky podle § 242 odst. 3 nebo 4 zákona lze podat nejpozději 72 hodin před skončením lhůt podle § 242 odst. 3 nebo 4 zákona. Námitky proti dobrovolnému oznámení o záměru uzavřít smlouvu podle § 212 odst. 2 zákona musí být doručeny Zadavateli do 30 dnů od uveřejnění tohoto oznámení. Zadavatel je povinen námitky vyřídit do 15 dnů. Návrh je nutné doručit ÚOHS i Zadavateli do 10 dnů ode dne, v němž stěžovatel obdržel rozhodnutí, kterým Zadavatel námitky odmítnul nebo do 25 dnů od odeslání námitek, pokud Zadavatel o námitkách nerozhodl. Po uzavření smlouvy na veřejnou zakázku či rámcové dohody lze podat pouze návrh na uložení zákazu plnění smlouvy, a to i bez předchozího podání námitek. Návrh na uložení zákazu plnění smlouvy doručí navrhovatel ÚOHS a ve stejnopisu Zadavateli do 30 dnů ode dne, kdy Zadavatel uveřejnil oznámení o uzavření smlouvy způsobem podle § 212 odst. 2 zákona s uvedením důvodu pro zadání veřejné zakázky bez uveřejnění oznámení o zahájení zadávacího řízení, předběžného oznámení nebo výzvy k podání nabídek ve zjednodušeném podlimitním řízení, nejpozději však do 6 měsíců od uzavření této smlouvy. Návrh na uložení zákazu plnění smlouvy podle § 254 odstavce 1 písm. d) zákona doručí navrhovatel ÚOHS a ve stejnopisu Zadavateli do 30 dnů ode dne, kdy Zadavatel uveřejnil oznámení o uzavření smlouvy na základě rámcové dohody podle § 137 zákona nebo oznámení o uzavření smlouvy v dynamickém nákupním systému podle § 142 zákona, nejpozději však do 6 měsíců od uzavření této smlouvy. Ve lhůtě pro doručení návrhu je navrhovatel povinen složit na účet ÚOHS kauci ve výši 1 % z nabídkové ceny navrhovatele za celou dobu plnění veřejné zakázky nebo za dobu prvních čtyř let plnění v případě smluv na dobu neurčitou, nejméně však ve výši 50 000 Kč, nejvýše ve výši 10 000 000 Kč. V případě, že navrhovatel nemůže stanovit celkovou nabídkovou cenu, je povinen složit kauci ve výši 100 000 Kč. V případě návrhu na uložení zákazu plnění smlouvy je navrhovatel povinen složit kauci ve výši 200 000 Kč. Jde-li o řízení o přezkoumání postupu pro zadávání koncesí, je navrhovatel povinen ve lhůtě pro doručení návrhu složit na účet ÚOHS kauci ve výši 1 % z předpokládané hodnoty koncese uveřejněné ve Věstníku veřejných zakázek nebo na profilu Zadavatele, nejméně však ve výši 50 000 Kč, nejvýše ve výši 10 000 000 Kč. V případě, že Zadavatel neuveřejní ve Věstníku veřejných zakázek nebo na profilu Zadavatele předpokládanou hodnotu koncese, je navrhovatel povinen složit kauci ve výši 100 000 Kč. V případě návrhu na uložení zákazu plnění koncesní smlouvy je navrhovatel povinen složit kauci ve výši 200 000 Kč.
Zobrazit více
Informace o elektronických pracovních postupech
Elektronická fakturace bude akceptována
Zdroj: OJS 2025/S 245-846169 (2025-12-17)
Oznámení o zadání zakázky (2026-08-27)
Objekt
Rozsah veřejné zakázky
Celková hodnota veřejné zakázky (bez DPH): 9 998 000 CZK 💰

Zadání zakázky
Přezkumná řízení
Počet žadatelů/stěžovatelů: 0
Identifikační číslo šarže: LOT-0001
Číslo smlouvy: Kupní smlouva
Datum uzavření smlouvy: 2026-02-06 📅
Informace o hodnotě zakázky/dílu (bez DPH)
Celková hodnota zakázky/dílu: 9 998 000 CZK 💰
Řazení na seznamu vítězů: 1
Identifikátor nabídky: WISS CZECH, s.r.o
Identifikátor části nebo skupiny částí: LOT-0001
Název a adresa dodavatele
Název: WISS CZECH, s.r.o.
Národní registrační číslo: 29305934
Poštovní adresa: Prakšická 2784
Poštovní směrovací číslo: 68801
Poštovní město: Uherský Brod
Region: Zlínský kraj 🏙️
Země: Česko 🇨🇿
E-mail: l.stepanik@wiss.cz 📧
Telefon: +420 608180668 📞

Změny
Další doplňující informace
Smluvní strany uzavřely dne 6. 2. 2026 Kupní smlouvu (dále jen „Smlouva“), jejímž předmětem je dodávka cisternové automobilové stříkačky v rámci veřejné zakázky „VZ – 4 – 25 obec Čestlice – pořízení cisternové automobilové stříkačky“. Smluvní strany se dohodly na změně Smlouvy spočívající v rozšíření předmětu koupě o dodatečnou výbavu/úpravu CAS, a za tímto účelem uzavírají Dodatek č. 1. Smluvní strany konstatují, že změna závazku ze Smlouvy sjednaná Dodatkem č.1 nepředstavuje podstatnou změnu závazku ze smlouvy na veřejnou zakázku ve smyslu § 222 zákona č. 134/2016 Sb., o zadávání veřejných zakázek, ve znění pozdějších předpisů. Hodnota změny činí 233 250 Kč bez DPH, tj. přibližně 2,33 % původní hodnoty závazku ze Smlouvy, a splňuje podmínky stanovené v § 222 odst. 4 ZZVZ.
Zobrazit více
Hlavní důvod změny: Změny pod minimální hodnotou („de minimis“).
Nová hodnota
Text:
POLOŽKY CENA POLOŽKY V Kč bez DPH Světelné výstražné zařízení Whelen komplet na CAS 122.000,- Úchyt dýchacího přístroje v sedadle velitele 35.050,- Gina licence 8.640,- Gina navigace 4.560,- Dobíjecí úchyt ruční radiostanice R2, v prostoru obsluhy čerpadla 2.800,- Kompozitový kryt P navijáku 33.700,- Horní žlutý a dolní žlutý reflex. pruh na boku vozidla 26.500,-
Zobrazit více
Zdroj: OJS 2026/S 166-594864 (2026-08-27)