FN Motol - Sycené dezinfekční ubrousky a postřikový alkoholový dezinfekční přípravek k okamžitému použití

Fakultní nemocnice Motol a Homolka

Předmětem plnění této veřejné zakázky jsou průběžné dodávky sycených dezinfekčních ubrousků a postřikových alkoholových dezinfekčních přípravků k okamžitému použití (dále jen „SZM“) pro potřeby zadavatele, a to v rozsahu dle Přílohy č. 1 Kupní smlouvy – Seznam zboží s jednotkovými cenami pro jednotlivé části veřejné zakázky.

Termín

Lhůta pro podání nabídek byla 2026-02-13. Veřejná zakázka byla zveřejněna na 2026-01-08.

Dodavatelé

V rozhodnutích o udělení zakázky nebo v jiné zadávací dokumentaci jsou uvedeni tito dodavatelé:

Kdo? Cože? Kde?
Historie zadávání veřejných zakázek
Datum Dokument
2026-01-08 Oznámení zadávacího řízení
2026-01-15 Oznámení zadávacího řízení
2026-01-22 Oznámení zadávacího řízení
2026-01-28 Oznámení zadávacího řízení
2026-02-03 Oznámení zadávacího řízení
2026-08-14 Oznámení o zadání zakázky
Oznámení zadávacího řízení (2026-01-08)
Objekt
Rozsah veřejné zakázky
Název: FN Motol - Sycené dezinfekční ubrousky a postřikový alkoholový dezinfekční přípravek k okamžitému použití
Referenční číslo: 108/25/ES
Krátký popis:
Předmětem plnění této veřejné zakázky jsou průběžné dodávky sycených dezinfekčních ubrousků a postřikových alkoholových dezinfekčních přípravků k okamžitému použití (dále jen „SZM“) pro potřeby zadavatele, a to v rozsahu dle Přílohy č. 1 Kupní smlouvy – Seznam zboží s jednotkovými cenami pro jednotlivé části veřejné zakázky.
Zobrazit více
Typ smlouvy: Dodávky
Produkty/služby: Zdravotnický spotřební materiál 📦
Odhadovaná hodnota bez DPH: 11 650 585 CZK 💰
Informace o pozemcích
Tato smlouva je rozdělena na části
Maximální počet částí, které mohou být přiděleny jednomu uchazeči: 5
Nabídky lze podávat na maximální počet částí: 5

1️⃣
Interní identifikátor: 108/25/4/ES
Název: Sycené dezinfekční ubrousky s hlavní účinnou látkou ze skupiny kvartérních amoniových sloučenin na citlivé materiály
Odhadovaná hodnota bez DPH: 1 520 000 CZK 💰
Tato zakázka je vhodná i pro malé a střední podniky
Popis veřejné zakázky:
Sycené dezinfekční ubrousky s hlavní účinnou látkou ze skupiny kvartérních amoniových sloučenin na citlivé materiály
Země: Česko 🇨🇿
Místo plnění: Hlavní město Praha 🏙️
Doba trvání: 48 měsíců
Kritéria pro udělení ceny
Cena
Cena (vážení): 100
Název
Identifikační číslo šarže: LOT-0004

2️⃣
Interní identifikátor: 108/25/5/ES
Název: Postřikový dezinfekční přípravek s hlavní účinnou látkou ze skupiny alkoholů pro epidemiologicky významné situace
Odhadovaná hodnota bez DPH: 1 891 930 CZK 💰
Popis veřejné zakázky:
Postřikový dezinfekční přípravek s hlavní účinnou látkou ze skupiny alkoholů pro epidemiologicky významné situace
Název
Identifikační číslo šarže: LOT-0005

3️⃣
Interní identifikátor: 108/25/3/ES
Název: Sycené dezinfekční ubrousky s hlavní účinnou látkou kyselina peroctová nebo peroxid vodíku pro epidemiologicky významné situace
Odhadovaná hodnota bez DPH: 793 155 CZK 💰
Popis veřejné zakázky:
Sycené dezinfekční ubrousky s hlavní účinnou látkou kyselina peroctová nebo peroxid vodíku pro epidemiologicky významné situace
Název
Identifikační číslo šarže: LOT-0003

4️⃣
Interní identifikátor: 108/25/2/ES
Název: Sycené dezinfekční ubrousky s hlavní účinnou látkou ze skupiny alkoholů vhodné k použití na citlivé materiály
Odhadovaná hodnota bez DPH: 4 096 000 CZK 💰
Popis veřejné zakázky:
Sycené dezinfekční ubrousky s hlavní účinnou látkou ze skupiny alkoholů vhodné k použití na citlivé materiály
Název
Identifikační číslo šarže: LOT-0002

5️⃣
Interní identifikátor: 108/25/1/ES
Název: Sycené dezinfekční ubrousky s hlavní účinnou látkou ze skupiny alkoholů pro epidemiologicky významné situace
Odhadovaná hodnota bez DPH: 3 349 500 CZK 💰
Popis veřejné zakázky:
Sycené dezinfekční ubrousky s hlavní účinnou látkou ze skupiny alkoholů pro epidemiologicky významné situace
Název
Identifikační číslo šarže: LOT-0001

Postup
Typ postupu
Otevřený postup
Právní základ: Směrnice 2014/24/EU
Administrativní informace
Lhůta pro doručení nabídek nebo žádostí o účast: 2026-02-13 10:00:00 📅
Jazyky, ve kterých lze podávat nabídky nebo žádosti o účast: čeština 🗣️
Minimální doba, po kterou musí uchazeč udržovat nabídku v platnosti: 0 dní
Podmínky nabídkového řízení
Elektronická fakturace: Požadována
Bude se používat elektronické objednávání
Elektronická platba bude použita
Kritéria pro udělení ceny
Typ váhy: Váha (procenta, přesně)

Právní, ekonomické, finanční a technické informace
Postup
Použitelné přeshraniční právo: Zákon č. 134/2016 Sb., o zadávání veřejných zakázek

Zadavatel
Jméno a adresy
Název: Fakultní nemocnice Motol a Homolka
Národní registrační číslo: 00064203
Poštovní adresa: V úvalu 84
Poštovní směrovací číslo: 15000
Poštovní město: Praha
Region: Hlavní město Praha 🏙️
Země: Česko 🇨🇿
E-mail: verejne.zakazky@fnmotol.cz 📧
Telefon: +420 224437106 📞
Adresa profilu kupujícího: https://tenderarena.cz/profily/fnmh 🌏
Typ zadavatele
Veřejnoprávní subjekt
Hlavní činnost
Zdravotnictví
Komunikace
Adresa URL dokumentů: https://tenderarena.cz/profily/fnmh 🌏
Adresa URL účasti: https://tenderarena.cz/profily/fnmh 🌏
Elektronické podání: Požadována

Doplňující informace
Tělo recenze
Název: Úřad pro ochranu hospodářské soutěže
Národní registrační číslo: 65349423
Poštovní adresa: třída Kpt. Jaroše 1926/7
Poštovní směrovací číslo: 60200
Poštovní město: Brno
Region: Jihomoravský kraj 🏙️
Země: Česko 🇨🇿
E-mail: posta@uohs.cz 📧
Telefon: +420 542167111 📞
ADRESA URL: https://uohs.gov.cz 🌏
Služba, u které lze získat informace o přezkumném řízení
Stejné jako: Tělo recenze
Postup přezkoumání
Přesné informace o lhůtě (lhůtách) pro přezkumné řízení:
Podmínkou pro podání návrhu k ÚOHS je podání námitek k Zadavateli, které je nutné doručit do 15 dnů ode dne, kdy se stěžovatel dozvěděl o domnělém porušení zákona Zadavatelem, nejpozději však do uzavření smlouvy nebo do chvíle, kdy se soutěž o návrh považuje po výběru návrhu za ukončenou. Námitky proti úkonům oznamovaným v dokumentech, které je Zadavatel povinen podle zákona uveřejnit či odeslat stěžovateli, musí být doručeny Zadavateli do 15 dnů od jejich uveřejnění či doručení stěžovateli. Pokud je v zadávacím řízení stanovena lhůta pro podání žádostí o účast, musí být námitky proti podmínkám vztahujícím se ke kvalifikaci dodavatele doručeny Zadavateli nejpozději do skončení této lhůty. Pokud je v zadávacím řízení stanovena lhůta pro podání nabídek, musí být námitky proti zadávacím podmínkám doručeny Zadavateli nejpozději do skončení této lhůty. Námitky proti obsahu výzvy k podání nabídek v dynamickém nákupním systému nebo při zadávání veřejné zakázky na základě rámcové dohody musí být zadavateli doručeny nejpozději do konce lhůty pro podání nabídek. V soutěži o návrh musí být námitky proti soutěžním podmínkám doručeny nejpozději do konce lhůty pro podání návrhů. Zadavatel může v zadávací dokumentaci nebo soutěžních podmínkách stanovit, že námitky podle § 242 odst. 3 nebo 4 zákona lze podat nejpozději 72 hodin před skončením lhůt podle § 242 odst. 3 nebo 4 zákona. Námitky proti dobrovolnému oznámení o záměru uzavřít smlouvu podle § 212 odst. 2 zákona musí být doručeny Zadavateli do 30 dnů od uveřejnění tohoto oznámení. Zadavatel je povinen námitky vyřídit do 15 dnů. Návrh je nutné doručit ÚOHS i Zadavateli do 10 dnů ode dne, v němž stěžovatel obdržel rozhodnutí, kterým Zadavatel námitky odmítnul nebo do 25 dnů od odeslání námitek, pokud Zadavatel o námitkách nerozhodl. Po uzavření smlouvy na veřejnou zakázku či rámcové dohody lze podat pouze návrh na uložení zákazu plnění smlouvy, a to i bez předchozího podání námitek. Návrh na uložení zákazu plnění smlouvy doručí navrhovatel ÚOHS a ve stejnopisu Zadavateli do 30 dnů ode dne, kdy Zadavatel uveřejnil oznámení o uzavření smlouvy způsobem podle § 212 odst. 2 zákona s uvedením důvodu pro zadání veřejné zakázky bez uveřejnění oznámení o zahájení zadávacího řízení, předběžného oznámení nebo výzvy k podání nabídek ve zjednodušeném podlimitním řízení, nejpozději však do 6 měsíců od uzavření této smlouvy. Návrh na uložení zákazu plnění smlouvy podle § 254 odstavce 1 písm. d) zákona doručí navrhovatel ÚOHS a ve stejnopisu Zadavateli do 30 dnů ode dne, kdy Zadavatel uveřejnil oznámení o uzavření smlouvy na základě rámcové dohody podle § 137 zákona nebo oznámení o uzavření smlouvy v dynamickém nákupním systému podle § 142 zákona, nejpozději však do 6 měsíců od uzavření této smlouvy. Ve lhůtě pro doručení návrhu je navrhovatel povinen složit na účet ÚOHS kauci ve výši 1 % z nabídkové ceny navrhovatele za celou dobu plnění veřejné zakázky nebo za dobu prvních čtyř let plnění v případě smluv na dobu neurčitou, nejméně však ve výši 50 000 Kč, nejvýše ve výši 10 000 000 Kč. V případě, že navrhovatel nemůže stanovit celkovou nabídkovou cenu, je povinen složit kauci ve výši 100 000 Kč. V případě návrhu na uložení zákazu plnění smlouvy je navrhovatel povinen složit kauci ve výši 200 000 Kč. Jde-li o řízení o přezkoumání postupu pro zadávání koncesí, je navrhovatel povinen ve lhůtě pro doručení návrhu složit na účet ÚOHS kauci ve výši 1 % z předpokládané hodnoty koncese uveřejněné ve Věstníku veřejných zakázek nebo na profilu Zadavatele, nejméně však ve výši 50 000 Kč, nejvýše ve výši 10 000 000 Kč. V případě, že Zadavatel neuveřejní ve Věstníku veřejných zakázek nebo na profilu Zadavatele předpokládanou hodnotu koncese, je navrhovatel povinen složit kauci ve výši 100 000 Kč. V případě návrhu na uložení zákazu plnění koncesní smlouvy je navrhovatel povinen složit kauci ve výši 200 000 Kč.
Zobrazit více
Informace o elektronických pracovních postupech
Elektronická fakturace bude akceptována

Změny
Text, který je třeba opravit v původním oznámení
Číslo oddílu: ORG-0001
Nová hodnota
Text:
Změna názvu zadavatele. Změna adresy profilu zadavatele (BT-508-Procedure-Buyer): https://tenderarena.cz/profily/fnmh
Text, který je třeba opravit v původním oznámení
Identifikační číslo šarže: LOT-0001
Nová hodnota
Text:
Změna lhůty pro podání nabídek – den (BT-131(d)-Lot) z důvodu viz Vysvětlení a změna nebo doplnění ZD č. 2 ze dne 8.1.2026. Změna internetové adresy pro podání (BT-18-Lot): https://tenderarena.cz/profily/fnmh Změna URL, na které je dostupná zadávací dokumentace (BT-15-Lot): https://tenderarena.cz/profily/fnmh
Zobrazit více
Text, který je třeba opravit v původním oznámení
Identifikační číslo šarže: LOT-0002
LOT-0003
LOT-0004
LOT-0005
Další doplňující informace
Hlavní důvod změny: Informace aktualizovány
Informace o změnách
Znění předchozího oznámení, které má být změněno: 866702-2025
Zdroj: OJS 2026/S 006-014504 (2026-01-08)
Oznámení zadávacího řízení (2026-01-15)
Objekt
Rozsah veřejné zakázky
Odhadovaná hodnota bez DPH: 11 650 585 CZK 💰
Popis
1 520 000 CZK 💰
1 891 930 CZK 💰
793 155 CZK 💰
4 096 000 CZK 💰
3 349 500 CZK 💰

Postup
Administrativní informace
Lhůta pro doručení nabídek nebo žádostí o účast: 2026-02-20 10:00:00 📅

Změny
Text, který je třeba opravit v původním oznámení
Identifikační číslo šarže: LOT-0001
Nová hodnota
Text:
Prodloužení lhůty pro podání nabídek z důvodu viz Vysvětlení a změna nebo doplnění ZD č. 3 ze dne 15.1.2026
Další doplňující informace
Hlavní důvod změny: Informace aktualizovány
Informace o změnách
Znění předchozího oznámení, které má být změněno: 14504-2026
Zdroj: OJS 2026/S 012-038242 (2026-01-15)
Oznámení zadávacího řízení (2026-01-22)
Objekt
Rozsah veřejné zakázky
Odhadovaná hodnota bez DPH: 14 597 430 CZK 💰
Popis
1 520 000 CZK 💰
1 891 930 CZK 💰
3 740 000 CZK 💰
4 096 000 CZK 💰
3 349 500 CZK 💰

Postup
Administrativní informace
Lhůta pro doručení nabídek nebo žádostí o účast: 2026-02-27 10:00:00 📅

Zadavatel
Jméno a adresy
Poštovní adresa: V úvalu 84/1
Poštovní město: Praha 5

Změny
Text, který je třeba opravit v původním oznámení
Identifikační číslo šarže: LOT-0001
Nová hodnota
Text:
Změna předpokládané hodnoty VZ. Změna předpokládané hodnoty 3. části VZ. Prodloužení lhůty pro podání nabídek u všech částí VZ.
Další doplňující informace
Hlavní důvod změny: Informace aktualizovány
Informace o změnách
Znění předchozího oznámení, které má být změněno: 38242-2026
Zdroj: OJS 2026/S 017-056703 (2026-01-22)
Oznámení zadávacího řízení (2026-01-28)
Objekt
Rozsah veřejné zakázky
Odhadovaná hodnota bez DPH: 14 597 430 CZK 💰
Popis
1 520 000 CZK 💰
1 891 930 CZK 💰
3 740 000 CZK 💰
4 096 000 CZK 💰
3 349 500 CZK 💰

Postup
Administrativní informace
Lhůta pro doručení nabídek nebo žádostí o účast: 2026-03-05 10:00:00 📅

Změny
Text, který je třeba opravit v původním oznámení
Identifikační číslo šarže: LOT-0001
Nová hodnota
Text:
Prodloužení lhůty pro podání nabídek u všech částí veřejné zakázky z důvodu viz Vysvětlení a změna nebo doplnění ZD č. 5 ze dne 28.1.2026
Další doplňující informace
Hlavní důvod změny: Informace aktualizovány
Informace o změnách
Znění předchozího oznámení, které má být změněno: 56703-2026
Zdroj: OJS 2026/S 021-071049 (2026-01-28)
Oznámení zadávacího řízení (2026-02-03)
Objekt
Rozsah veřejné zakázky
Odhadovaná hodnota bez DPH: 14 755 500 CZK 💰
Popis
1 520 000 CZK 💰
2 050 000 CZK 💰
3 740 000 CZK 💰
4 096 000 CZK 💰
3 349 500 CZK 💰

Postup
Administrativní informace
Lhůta pro doručení nabídek nebo žádostí o účast: 2026-03-11 10:00:00 📅

Změny
Text, který je třeba opravit v původním oznámení
Identifikační číslo šarže: LOT-0001
Nová hodnota
Text:
Prodloužení lhůty pro podání nabídek z důvodu viz Vysvětlení a změna nebo doplnění ZD č. 6 ze dne 3.2.2026
Další doplňující informace
Hlavní důvod změny: Informace aktualizovány
Informace o změnách
Znění předchozího oznámení, které má být změněno: 71049-2026
Zdroj: OJS 2026/S 025-085616 (2026-02-03)
Oznámení o zadání zakázky (2026-08-14)
Objekt
Rozsah veřejné zakázky
Odhadovaná hodnota bez DPH: 14 755 500 CZK 💰
Celková hodnota veřejné zakázky (bez DPH): 5 715 050 CZK 💰
Popis
Odhadovaná hodnota bez DPH: 2 050 000 CZK 💰
1 520 000 CZK 💰
3 740 000 CZK 💰
3 349 500 CZK 💰
4 096 000 CZK 💰

Zadání zakázky

1️⃣
Informace o neudělení grantu
Nebyly obdrženy žádné nabídky ani žádosti o účast nebo byly všechny zamítnuty
Důvod, proč nebyl vybrán vítěz: Všechny nabídky, žádosti o účast nebo projekty byly staženy nebo shledány nepřijatelnými
Přezkumná řízení
Počet žadatelů/stěžovatelů: 0
Identifikační číslo šarže: LOT-0001
Číslo smlouvy: 2502000945
Datum uzavření smlouvy: 2026-08-11 📅
Název: Kupní smlouva č. 2502000945 KS-2026-642
Adresa smlouvy: https://smlouvy.gov.cz/smlouva/39126650 🌏
Informace o nabídkách
Počet obdržených nabídek: 1
Počet nabídek přijatých elektronickými prostředky: 1
Počet nabídek obdržených od malých a středních podniků: 1
Počet nabídek obdržených od uchazečů ze zemí mimo EU: 0
Počet nabídek obdržených od uchazečů z jiných členských států EU: 0

2️⃣
Identifikační číslo šarže: LOT-0002

3️⃣
Přidělení zakázky/parcely
Identifikační číslo šarže: LOT-0003
Počet obdržených nabídek: 2
Počet nabídek přijatých elektronickými prostředky: 2
Počet nabídek obdržených od malých a středních podniků: 0
Informace o hodnotě zakázky/dílu (bez DPH)
Celková hodnota zakázky/dílu: 3 669 050 CZK 💰
Nabídka byla hodnocena
Řazení na seznamu vítězů: 2
Identifikátor nabídky: nabídka PROMEDICA PRAHA GROUP, a.s.
Identifikátor části nebo skupiny částí: LOT-0003
Název a adresa dodavatele
Název: PROMEDICA PRAHA GROUP, a.s.
Národní registrační číslo: 25099019
Poštovní adresa: Juárezova 1071/17
Poštovní směrovací číslo: 16000
Poštovní město: Praha - Bubeneč
Region: Hlavní město Praha 🏙️
Země: Česko 🇨🇿
E-mail: info@promedica-praha.cz 📧
Telefon: +420 221595111 📞
Velikost hospodářského subjektu: Velký podnik

4️⃣
Identifikační číslo šarže: LOT-0004

5️⃣
Identifikační číslo šarže: LOT-0005
Informace o hodnotě zakázky/dílu (bez DPH)
Celková hodnota zakázky/dílu: 2 046 000 CZK 💰
Identifikátor nabídky: nabídka B. Braun Medical s.r.o.
Identifikátor části nebo skupiny částí: LOT-0005
Název a adresa dodavatele
Název: B. Braun Medical s.r.o.
Národní registrační číslo: 48586285
Poštovní adresa: V parku 2335/20
Poštovní směrovací číslo: 14800
Poštovní město: Praha - Chodov
E-mail: tenders.cz@bbraun.com 📧
Telefon: +420 271091111 📞
Zdroj: OJS 2026/S 158-571326 (2026-08-14)