Léčivé přípravky ATC skupiny B01A

Fakultní nemocnice Hradec Králové

Předmětem veřejné zakázky jsou průběžné dodávky léčivých přípravků ATC skupiny B01A po dobu 4 let dle aktuálních potřeb zadavatele.

Termín

Lhůta pro podání nabídek byla 2026-05-11. Veřejná zakázka byla zveřejněna na 2026-04-09.

Dodavatelé

V rozhodnutích o udělení zakázky nebo v jiné zadávací dokumentaci jsou uvedeni tito dodavatelé:

Kdo? Cože? Kde?
Historie zadávání veřejných zakázek
Datum Dokument
2026-04-09 Oznámení zadávacího řízení
2026-08-20 Oznámení o zadání zakázky
Oznámení zadávacího řízení (2026-04-09)
Objekt
Rozsah veřejné zakázky
Název: Léčivé přípravky ATC skupiny B01A
Referenční číslo: 54/2026
Krátký popis:
Předmětem veřejné zakázky jsou průběžné dodávky léčivých přípravků ATC skupiny B01A po dobu 4 let dle aktuálních potřeb zadavatele.
Typ smlouvy: Dodávky
Produkty/služby: Antitrombotika 📦
Odhadovaná hodnota bez DPH: 95 211 956 CZK 💰
Informace o pozemcích
Tato smlouva je rozdělena na části
Maximální počet částí, které mohou být přiděleny jednomu uchazeči: 5
Nabídky lze podávat na maximální počet částí: 5

1️⃣
Interní identifikátor: 54/2026 - Část 4
Název: Část 4
Odhadovaná hodnota bez DPH: 64 010 200 CZK 💰
Popis veřejné zakázky:
Předmětem veřejné zakázky jsou průběžné dodávky léčivých přípravků ATC skupiny B01A po dobu 4 let dle aktuálních potřeb zadavatele. Název účinné látky, síla, léková forma a balení ATC RADAMTS13, 500IU INJ PSO LQF 1+5ML+BAXJECT+STŘ B01AD13 RADAMTS13, 1500IU INJ PSO LQF 1+5ML+BAXJECT+STŘ B01AD13
Zobrazit více
Cíl strategického zadávání zakázek: Plnění sociálních cílů
Přístupnost pro všechny
Prosazovaný sociální cíl: Přístupnost pro všechny
Země: Česko 🇨🇿
Místo plnění: Královéhradecký kraj 🏙️
Doba trvání: 4 let
Název
Identifikační číslo šarže: LOT-0004

2️⃣
Interní identifikátor: 54/2026 - Část 5
Název: Část 5
Odhadovaná hodnota bez DPH: 1 588 706 CZK 💰
Popis veřejné zakázky:
Předmětem veřejné zakázky jsou průběžné dodávky léčivých přípravků ATC skupiny B01A po dobu 4 let dle aktuálních potřeb zadavatele. Název účinné látky, síla, léková forma a balení ATC KYSELINA ACETYLSALICYLOVÁ, GLYCIN, 100MG/50MG TBL NOB 100 B01AC06 KYSELINA ACETYLSALICYLOVÁ, GLYCIN,100MG/50MG TBL NOB 50 B01AC06 KYSELINA ACETYLSALICYLOVÁ, GLYCIN,100MG/50MG TBL NOB 20 B01AC06 KYSELINA ACETYLSALICYLOVÁ, 100MG TBL NOB 60 B01AC06 KYSELINA ACETYLSALICYLOVÁ, 100MG TBL ENT 100 B01AC06 KYSELINA ACETYLSALICYLOVÁ, 100MG TBL ENT 60 B01AC06
Zobrazit více
Název
Identifikační číslo šarže: LOT-0005

3️⃣
Interní identifikátor: 54/2026 - Část 3
Název: Část 3
Odhadovaná hodnota bez DPH: 12 979 350 CZK 💰
Popis veřejné zakázky:
Předmětem veřejné zakázky jsou průběžné dodávky léčivých přípravků ATC skupiny B01A po dobu 4 let dle aktuálních potřeb zadavatele. Název účinné látky, síla, léková forma a balení ATC APIXABAN, 5MG TBL FLM 60 B01AF02 APIXABAN, 5MG TBL FLM 28 B01AF02 APIXABAN, 5MG TBL FLM 168 B01AF02 APIXABAN, 2,5MG TBL FLM 60 B01AF02 APIXABAN, 2,5MG TBL FLM 20 B01AF02 APIXABAN, 2,5MG TBL FLM 168 B01AF02
Zobrazit více
Název
Identifikační číslo šarže: LOT-0003

4️⃣
Interní identifikátor: 54/2026 - Část 2
Název: Část 2
Odhadovaná hodnota bez DPH: 285 000 CZK 💰
Popis veřejné zakázky:
Předmětem veřejné zakázky jsou průběžné dodávky léčivých přípravků ATC skupiny B01A po dobu 4 let dle aktuálních potřeb zadavatele. Název účinné látky, síla, léková forma a balení ATC TIKAGRELOR, 90MG TBL FLM 56 B01AC24 TIKAGRELOR, 60MG TBL FLM 56 B01AC24
Zobrazit více
Název
Identifikační číslo šarže: LOT-0002

5️⃣
Interní identifikátor: 54/2026 - Část 1
Název: Část 1
Odhadovaná hodnota bez DPH: 16 348 700 CZK 💰
Popis veřejné zakázky:
Předmětem veřejné zakázky jsou průběžné dodávky léčivých přípravků ATC skupiny B01A po dobu 4 let dle aktuálních potřeb zadavatele. Název účinné látky, síla, léková forma a balení ATC SODNÁ SŮL HEPARINU, 5000IU/ML INJ SOL 1X10ML B01AB01 SULODEXID, 250SU CPS MOL 60 B01AB11
Zobrazit více
Název
Identifikační číslo šarže: LOT-0001

Postup
Typ postupu
Otevřený postup
Právní základ: Směrnice 2014/24/EU
Administrativní informace
Lhůta pro doručení nabídek nebo žádostí o účast: 2026-05-11 10:00:00 📅
Jazyky, ve kterých lze podávat nabídky nebo žádosti o účast: čeština 🗣️
Minimální doba, po kterou musí uchazeč udržovat nabídku v platnosti: 0 dní
Podmínky nabídkového řízení
Elektronická fakturace: Požadována
Bude se používat elektronické objednávání
Elektronická platba bude použita

Právní, ekonomické, finanční a technické informace
Postup
Použitelné přeshraniční právo: Zákon č. 134/2016 Sb., o zadávání veřejných zakázek

Zadavatel
Jméno a adresy
Název: Fakultní nemocnice Hradec Králové
Národní registrační číslo: 00179906
Poštovní adresa: Sokolská 581
Poštovní směrovací číslo: 50003
Poštovní město: Hradec Králové
Region: Královéhradecký kraj 🏙️
Země: Česko 🇨🇿
E-mail: petra.smakalova@fnhk.cz 📧
Telefon: +420 495833198 📞
Adresa profilu kupujícího: https://www.egordion.cz/nabidkaGORDION/profilFNHK 🌏
Typ zadavatele
Veřejnoprávní subjekt
Hlavní činnost
Zdravotnictví
Komunikace
Adresa URL dokumentů: https://www.egordion.cz/nabidkaGORDION/profilFNHK 🌏
Adresa URL účasti: https://www.egordion.cz/nabidkaGORDION/profilFNHK 🌏
Elektronické podání: Požadována

Doplňující informace
Tělo recenze
Název: Úřad pro ochranu hospodářské soutěže
Národní registrační číslo: 65349423
Poštovní adresa: třída Kpt. Jaroše 1926/7
Poštovní směrovací číslo: 60200
Poštovní město: Brno
Region: Jihomoravský kraj 🏙️
Země: Česko 🇨🇿
E-mail: posta@uohs.cz 📧
Telefon: +420 542167111 📞
ADRESA URL: https://uohs.gov.cz 🌏
Služba, u které lze získat informace o přezkumném řízení
Stejné jako: Tělo recenze
Postup přezkoumání
Přesné informace o lhůtě (lhůtách) pro přezkumné řízení:
Podmínkou pro podání návrhu k ÚOHS je podání námitek k Zadavateli, které je nutné doručit do 15 dnů ode dne, kdy se stěžovatel dozvěděl o domnělém porušení zákona Zadavatelem, nejpozději však do uzavření smlouvy nebo do chvíle, kdy se soutěž o návrh považuje po výběru návrhu za ukončenou. Námitky proti úkonům oznamovaným v dokumentech, které je Zadavatel povinen podle zákona uveřejnit či odeslat stěžovateli, musí být doručeny Zadavateli do 15 dnů od jejich uveřejnění či doručení stěžovateli. Pokud je v zadávacím řízení stanovena lhůta pro podání žádostí o účast, musí být námitky proti podmínkám vztahujícím se ke kvalifikaci dodavatele doručeny Zadavateli nejpozději do skončení této lhůty. Pokud je v zadávacím řízení stanovena lhůta pro podání nabídek, musí být námitky proti zadávacím podmínkám doručeny Zadavateli nejpozději do skončení této lhůty. Námitky proti obsahu výzvy k podání nabídek v dynamickém nákupním systému nebo při zadávání veřejné zakázky na základě rámcové dohody musí být zadavateli doručeny nejpozději do konce lhůty pro podání nabídek. V soutěži o návrh musí být námitky proti soutěžním podmínkám doručeny nejpozději do konce lhůty pro podání návrhů. Zadavatel může v zadávací dokumentaci nebo soutěžních podmínkách stanovit, že námitky podle § 242 odst. 3 nebo 4 zákona lze podat nejpozději 72 hodin před skončením lhůt podle § 242 odst. 3 nebo 4 zákona. Námitky proti dobrovolnému oznámení o záměru uzavřít smlouvu podle § 212 odst. 2 zákona musí být doručeny Zadavateli do 30 dnů od uveřejnění tohoto oznámení. Zadavatel je povinen námitky vyřídit do 15 dnů. Návrh je nutné doručit ÚOHS i Zadavateli do 10 dnů ode dne, v němž stěžovatel obdržel rozhodnutí, kterým Zadavatel námitky odmítnul nebo do 25 dnů od odeslání námitek, pokud Zadavatel o námitkách nerozhodl. Po uzavření smlouvy na veřejnou zakázku či rámcové dohody lze podat pouze návrh na uložení zákazu plnění smlouvy, a to i bez předchozího podání námitek. Návrh na uložení zákazu plnění smlouvy doručí navrhovatel ÚOHS a ve stejnopisu Zadavateli do 30 dnů ode dne, kdy Zadavatel uveřejnil oznámení o uzavření smlouvy způsobem podle § 212 odst. 2 zákona s uvedením důvodu pro zadání veřejné zakázky bez uveřejnění oznámení o zahájení zadávacího řízení, předběžného oznámení nebo výzvy k podání nabídek ve zjednodušeném podlimitním řízení, nejpozději však do 6 měsíců od uzavření této smlouvy. Návrh na uložení zákazu plnění smlouvy podle § 254 odstavce 1 písm. d) zákona doručí navrhovatel ÚOHS a ve stejnopisu Zadavateli do 30 dnů ode dne, kdy Zadavatel uveřejnil oznámení o uzavření smlouvy na základě rámcové dohody podle § 137 zákona nebo oznámení o uzavření smlouvy v dynamickém nákupním systému podle § 142 zákona, nejpozději však do 6 měsíců od uzavření této smlouvy. Ve lhůtě pro doručení návrhu je navrhovatel povinen složit na účet ÚOHS kauci ve výši 1 % z nabídkové ceny navrhovatele za celou dobu plnění veřejné zakázky nebo za dobu prvních čtyř let plnění v případě smluv na dobu neurčitou, nejméně však ve výši 50 000 Kč, nejvýše ve výši 10 000 000 Kč. V případě, že navrhovatel nemůže stanovit celkovou nabídkovou cenu, je povinen složit kauci ve výši 100 000 Kč. V případě návrhu na uložení zákazu plnění smlouvy je navrhovatel povinen složit kauci ve výši 200 000 Kč. Jde-li o řízení o přezkoumání postupu pro zadávání koncesí, je navrhovatel povinen ve lhůtě pro doručení návrhu složit na účet ÚOHS kauci ve výši 1 % z předpokládané hodnoty koncese uveřejněné ve Věstníku veřejných zakázek nebo na profilu Zadavatele, nejméně však ve výši 50 000 Kč, nejvýše ve výši 10 000 000 Kč. V případě, že Zadavatel neuveřejní ve Věstníku veřejných zakázek nebo na profilu Zadavatele předpokládanou hodnotu koncese, je navrhovatel povinen složit kauci ve výši 100 000 Kč. V případě návrhu na uložení zákazu plnění koncesní smlouvy je navrhovatel povinen složit kauci ve výši 200 000 Kč.
Zobrazit více
Informace o elektronických pracovních postupech
Elektronická fakturace bude akceptována
Zdroj: OJS 2026/S 070-245299 (2026-04-09)
Oznámení o zadání zakázky (2026-08-20)
Objekt
Rozsah veřejné zakázky
Odhadovaná hodnota bez DPH: 95 211 956 CZK 💰
Celková hodnota veřejné zakázky (bez DPH): 93453648.34 CZK 💰
Popis
Odhadovaná hodnota bez DPH: 1 588 706 CZK 💰
Kritéria pro udělení ceny
Cena
Cena (vážení): 100
Popis
Odhadovaná hodnota bez DPH: 64 010 200 CZK 💰
12 979 350 CZK 💰
16 348 700 CZK 💰
285 000 CZK 💰

Postup
Kritéria pro udělení ceny
Typ váhy: Váha (procenta, přesně)

Zadání zakázky

1️⃣
Přidělení zakázky/parcely
Přezkumná řízení
Počet žadatelů/stěžovatelů: 0
Identifikační číslo šarže: LOT-0001
Číslo smlouvy: Kupní smlouva - část 1
Datum uzavření smlouvy: 2026-08-12 📅
Informace o nabídkách
Počet obdržených nabídek: 2
Počet nabídek přijatých elektronickými prostředky: 2
Počet nabídek obdržených od malých a středních podniků: 0
Počet nabídek obdržených od uchazečů ze zemí mimo EU: 0
Počet nabídek obdržených od uchazečů z jiných členských států EU: 0
Informace o hodnotě zakázky/dílu (bez DPH)
Celková hodnota zakázky/dílu: 15 594 838 CZK 💰
Nabídka byla hodnocena
Řazení na seznamu vítězů: 1
Identifikátor nabídky: Nabídka - část 1
Identifikátor části nebo skupiny částí: LOT-0001
Název a adresa dodavatele
Název: ViaPharma s.r.o.
Národní registrační číslo: 14888742
Poštovní adresa: Na Florenci 2116/15
Poštovní směrovací číslo: 11000
Poštovní město: Praha - Nové Město
Region: Hlavní město Praha 🏙️
Země: Česko 🇨🇿
E-mail: info@viapharma.cz 📧
Telefon: +420 222811999 📞
Velikost hospodářského subjektu: Velký podnik

2️⃣
Identifikační číslo šarže: LOT-0002
Informace o nabídkách
Počet obdržených nabídek: 4
Počet nabídek přijatých elektronickými prostředky: 4
Informace o hodnotě zakázky/dílu (bez DPH)
Celková hodnota zakázky/dílu: 63115.9 CZK 💰
Identifikátor nabídky: Nabídka - část 2
Identifikátor části nebo skupiny částí: LOT-0002
Název a adresa dodavatele
Název: PHOENIX lékárenský velkoobchod, s.r.o.
Národní registrační číslo: 45359326
Poštovní adresa: K pérovně 945/7
Poštovní směrovací číslo: 10200
Poštovní město: Praha - Hostivař
E-mail: podnety@phoenix.cz 📧
Telefon: +420 296808111 📞

3️⃣
Identifikační číslo šarže: LOT-0003
Informace o hodnotě zakázky/dílu (bez DPH)
Celková hodnota zakázky/dílu: 12 385 334 CZK 💰
Identifikátor nabídky: Nabídka - část 3
Identifikátor části nebo skupiny částí: LOT-0003

4️⃣
Identifikační číslo šarže: LOT-0004
Informace o nabídkách
Počet obdržených nabídek: 1
Počet nabídek přijatých elektronickými prostředky: 1
Informace o hodnotě zakázky/dílu (bez DPH)
Celková hodnota zakázky/dílu: 63988769.44 CZK 💰
Identifikátor nabídky: Nabídka - část 4
Identifikátor části nebo skupiny částí: LOT-0004
Název a adresa dodavatele
Název: Takeda Pharmaceuticals Czech Republic s.r.o.
Národní registrační číslo: 60469803
Poštovní adresa: Škrétova 490/12
Poštovní směrovací číslo: 12000
Poštovní město: Praha - Vinohrady
E-mail: info-cz@takeda.com 📧
Telefon: +420 234722722 📞

5️⃣
Identifikační číslo šarže: LOT-0005
Informace o hodnotě zakázky/dílu (bez DPH)
Celková hodnota zakázky/dílu: 1 421 591 CZK 💰
Identifikátor nabídky: Nabídka - část 5
Identifikátor části nebo skupiny částí: LOT-0005
Zdroj: OJS 2026/S 161-578880 (2026-08-20)