Ultrazvukové přístroje

Nemocnice Jihlava, příspěvková organizace

Předmětem plnění je dodávka 3 kusů nových diagnostických ultrazvukových přístrojů včetně sond. Součástí plnění je též doprava, instalace, uvedení zařízení do provozu, zaškolení obsluhy, bezplatný záruční servis a provádění povinných BTK po skončení záruky.

Termín

Lhůta pro podání nabídek byla 2026-07-17. Veřejná zakázka byla zveřejněna na 2026-06-16.

Dodavatelé

V rozhodnutích o udělení zakázky nebo v jiné zadávací dokumentaci jsou uvedeni tito dodavatelé:

Kdo? Cože? Kde?
Historie zadávání veřejných zakázek
Datum Dokument
2026-06-16 Oznámení zadávacího řízení
2026-08-21 Oznámení o zadání zakázky
Oznámení zadávacího řízení (2026-06-16)
Objekt
Rozsah veřejné zakázky
Název: Ultrazvukové přístroje
Referenční číslo: O-2026-8
Krátký popis:
Předmětem plnění je dodávka 3 kusů nových diagnostických ultrazvukových přístrojů včetně sond. Součástí plnění je též doprava, instalace, uvedení zařízení do provozu, zaškolení obsluhy, bezplatný záruční servis a provádění povinných BTK po skončení záruky.
Zobrazit více
Typ smlouvy: Dodávky
Produkty/služby: Diagnostické ultrazvukové přístroje 📦
Odhadovaná hodnota bez DPH: 7 475 000 CZK 💰
Další charakteristika zakázky: Služby
Informace o pozemcích
Tato smlouva je rozdělena na části
Maximální počet částí, které mohou být přiděleny jednomu uchazeči: 3
Nabídky lze podávat na maximální počet částí: 3

1️⃣
Interní identifikátor: Část 1
Název: Ultrazvukový přístroj pro gastroenterologické pracoviště
Odhadovaná hodnota bez DPH: 3 398 000 CZK 💰
Tato zakázka je vhodná i pro malé a střední podniky
Popis veřejné zakázky:
Předmětem plnění je dodávka 1 kusu diagnostického ultrazvukového přístroje včetně sond. Součástí plnění je též doprava, instalace, uvedení zařízení do provozu, zaškolení obsluhy, bezplatný záruční servis a provádění povinných BTK po skončení záruky.
Cíl strategického zadávání zakázek: Plnění sociálních cílů
V souvislosti s § 6 odst. 4 zákona zadavatel v zadávací dokumentaci zohlednil povinnost dodržovat zásady odpovědného zadávání veřejných zakázek, a to do té míry, kterou považuje k povaze a smyslu této veřejné zakázky za přiměřenou a vhodnou, a to i s ohledem na ostatní zásady uvedené v § 6 zákona.
Zobrazit více
Přístup ke snižování dopadů na životní prostředí: Jiné
Prosazovaný sociální cíl: Jiné
Země: Česko 🇨🇿
Místo plnění: Kraj Vysočina 🏙️
Doba trvání systému kvalifikace
Doba trvání na dobu neurčitou
Kritéria pro udělení ceny
Nákladové kritérium (název): Předpokládané náklady životního cyklu
Kritérium nákladů (váha): 100
Název
Identifikační číslo šarže: LOT-0001

2️⃣
Interní identifikátor: Část 3
Název: Ultrazvukový přístroj pro kardiologické oddělení
Odhadovaná hodnota bez DPH: 1 151 000 CZK 💰
Hlavní místo nebo místo plnění: Nemocnice Jihlava, p.o., Vrchlického 4630/59, 58601 Jihlava
Název
Identifikační číslo šarže: LOT-0003

3️⃣
Interní identifikátor: Část 2
Název: Ultrazvukový přístroj pro gynekologicko-porodnické oddělení
Odhadovaná hodnota bez DPH: 2 926 000 CZK 💰
Název
Identifikační číslo šarže: LOT-0002

Postup
Typ postupu
Otevřený postup
Právní základ: Směrnice 2014/24/EU
Administrativní informace
Lhůta pro doručení nabídek nebo žádostí o účast: 2026-07-17 09:00:00 📅
Jazyky, ve kterých lze podávat nabídky nebo žádosti o účast: čeština 🗣️
Minimální doba, po kterou musí uchazeč udržovat nabídku v platnosti: 3 měsíců
Podmínky nabídkového řízení
Požaduje se zaručený nebo kvalifikovaný elektronický podpis nebo pečeť (podle definice v nařízení (EU) č 910/2014)
Elektronická fakturace: Požadována
Bude se používat elektronické objednávání
Elektronická platba bude použita
Kritéria pro udělení ceny
Typ váhy: Váha (procenta, přesně)

Právní, ekonomické, finanční a technické informace
Postup
Použitelné přeshraniční právo: Zákon č. 134/2016 Sb., o zadávání veřejných zakázek

Zadavatel
Jméno a adresy
Název: Nemocnice Jihlava, příspěvková organizace
Národní registrační číslo: 00090638
Poštovní adresa: Vrchlického 4630
Poštovní směrovací číslo: 58601
Poštovní město: Jihlava
Region: Kraj Vysočina 🏙️
Země: Česko 🇨🇿
Kontaktní místo: Ing. Kateřina Novotná
E-mail: novotnak3@nemji.cz 📧
Telefon: +420 567157670 📞
Adresa profilu kupujícího: https://ezak.kr-vysocina.cz/profile_display_195.html 🌏
Typ zadavatele
Regionální či místní úřad /agentura
Hlavní činnost
Zdravotnictví
Komunikace
Adresa URL dokumentů: https://ezak.kr-vysocina.cz/contract_display_14211.html 🌏
Adresa URL účasti: https://ezak.kr-vysocina.cz/contract_display_14211.html 🌏
Elektronické podání: Požadována

Doplňující informace
Tělo recenze
Název: Úřad pro ochranu hospodářské soutěže
Národní registrační číslo: 65349423
Poštovní adresa: třída Kpt. Jaroše 1926/7
Poštovní směrovací číslo: 60200
Poštovní město: Brno
Region: Jihomoravský kraj 🏙️
Země: Česko 🇨🇿
E-mail: posta@uohs.cz 📧
Telefon: +420 542167111 📞
ADRESA URL: https://uohs.gov.cz 🌏
Služba, u které lze získat informace o přezkumném řízení
Stejné jako: Tělo recenze
Postup přezkoumání
Přesné informace o lhůtě (lhůtách) pro přezkumné řízení:
Podmínkou pro podání návrhu k ÚOHS je podání námitek k Zadavateli, které je nutné doručit do 15 dnů ode dne, kdy se stěžovatel dozvěděl o domnělém porušení zákona Zadavatelem, nejpozději však do uzavření smlouvy nebo do chvíle, kdy se soutěž o návrh považuje po výběru návrhu za ukončenou. Námitky proti úkonům oznamovaným v dokumentech, které je Zadavatel povinen podle zákona uveřejnit či odeslat stěžovateli, musí být doručeny Zadavateli do 15 dnů od jejich uveřejnění či doručení stěžovateli. Pokud je v zadávacím řízení stanovena lhůta pro podání žádostí o účast, musí být námitky proti podmínkám vztahujícím se ke kvalifikaci dodavatele doručeny Zadavateli nejpozději do skončení této lhůty. Pokud je v zadávacím řízení stanovena lhůta pro podání nabídek, musí být námitky proti zadávacím podmínkám doručeny Zadavateli nejpozději do skončení této lhůty. Námitky proti obsahu výzvy k podání nabídek v dynamickém nákupním systému nebo při zadávání veřejné zakázky na základě rámcové dohody musí být zadavateli doručeny nejpozději do konce lhůty pro podání nabídek. V soutěži o návrh musí být námitky proti soutěžním podmínkám doručeny nejpozději do konce lhůty pro podání návrhů. Zadavatel může v zadávací dokumentaci nebo soutěžních podmínkách stanovit, že námitky podle § 242 odst. 3 nebo 4 zákona lze podat nejpozději 72 hodin před skončením lhůt podle § 242 odst. 3 nebo 4 zákona. Námitky proti dobrovolnému oznámení o záměru uzavřít smlouvu podle § 212 odst. 2 zákona musí být doručeny Zadavateli do 30 dnů od uveřejnění tohoto oznámení. Zadavatel je povinen námitky vyřídit do 15 dnů. Návrh je nutné doručit ÚOHS i Zadavateli do 10 dnů ode dne, v němž stěžovatel obdržel rozhodnutí, kterým Zadavatel námitky odmítnul nebo do 25 dnů od odeslání námitek, pokud Zadavatel o námitkách nerozhodl. Po uzavření smlouvy na veřejnou zakázku či rámcové dohody lze podat pouze návrh na uložení zákazu plnění smlouvy, a to i bez předchozího podání námitek. Návrh na uložení zákazu plnění smlouvy doručí navrhovatel ÚOHS a ve stejnopisu Zadavateli do 30 dnů ode dne, kdy Zadavatel uveřejnil oznámení o uzavření smlouvy způsobem podle § 212 odst. 2 zákona s uvedením důvodu pro zadání veřejné zakázky bez uveřejnění oznámení o zahájení zadávacího řízení, předběžného oznámení nebo výzvy k podání nabídek ve zjednodušeném podlimitním řízení, nejpozději však do 6 měsíců od uzavření této smlouvy. Návrh na uložení zákazu plnění smlouvy podle § 254 odstavce 1 písm. d) zákona doručí navrhovatel ÚOHS a ve stejnopisu Zadavateli do 30 dnů ode dne, kdy Zadavatel uveřejnil oznámení o uzavření smlouvy na základě rámcové dohody podle § 137 zákona nebo oznámení o uzavření smlouvy v dynamickém nákupním systému podle § 142 zákona, nejpozději však do 6 měsíců od uzavření této smlouvy. Ve lhůtě pro doručení návrhu je navrhovatel povinen složit na účet ÚOHS kauci ve výši 1 % z nabídkové ceny navrhovatele za celou dobu plnění veřejné zakázky nebo za dobu prvních čtyř let plnění v případě smluv na dobu neurčitou, nejméně však ve výši 50 000 Kč, nejvýše ve výši 10 000 000 Kč. V případě, že navrhovatel nemůže stanovit celkovou nabídkovou cenu, je povinen složit kauci ve výši 100 000 Kč. V případě návrhu na uložení zákazu plnění smlouvy je navrhovatel povinen složit kauci ve výši 200 000 Kč. Jde-li o řízení o přezkoumání postupu pro zadávání koncesí, je navrhovatel povinen ve lhůtě pro doručení návrhu složit na účet ÚOHS kauci ve výši 1 % z předpokládané hodnoty koncese uveřejněné ve Věstníku veřejných zakázek nebo na profilu Zadavatele, nejméně však ve výši 50 000 Kč, nejvýše ve výši 10 000 000 Kč. V případě, že Zadavatel neuveřejní ve Věstníku veřejných zakázek nebo na profilu Zadavatele předpokládanou hodnotu koncese, je navrhovatel povinen složit kauci ve výši 100 000 Kč. V případě návrhu na uložení zákazu plnění koncesní smlouvy je navrhovatel povinen složit kauci ve výši 200 000 Kč.
Zobrazit více
Informace o elektronických pracovních postupech
Elektronická fakturace bude akceptována
Zdroj: OJS 2026/S 115-414529 (2026-06-16)
Oznámení o zadání zakázky (2026-08-21)
Objekt
Rozsah veřejné zakázky
Odhadovaná hodnota bez DPH: 7 475 000 CZK 💰
Celková hodnota veřejné zakázky (bez DPH): 7 329 000 CZK 💰
Celková hodnota veřejné zakázky (bez DPH) (nejvyšší nabídka): 3 330 000 💰
Celková hodnota veřejné zakázky (bez DPH) (nejnižší nabídka): 3 330 000 💰
Popis
Odhadovaná hodnota bez DPH: 3 398 000 CZK 💰
1 151 000 CZK 💰
2 926 000 CZK 💰

Zadání zakázky

1️⃣
Přidělení zakázky/parcely
Přezkumná řízení
Počet žadatelů/stěžovatelů: 0
Identifikační číslo šarže: LOT-0001
Číslo smlouvy: 338-26
Datum uzavření smlouvy: 2026-08-18 📅
Informace o nabídkách
Počet obdržených nabídek: 1
Počet nabídek přijatých elektronickými prostředky: 1
Počet nabídek obdržených od malých a středních podniků: 0
Počet nabídek obdržených od uchazečů ze zemí mimo EU: 0
Počet nabídek obdržených od uchazečů z jiných členských států EU: 0
Informace o hodnotě zakázky/dílu (bez DPH)
Nejvyšší nabídka: 3 330 000 💰
Nejnižší nabídka: 3 330 000 💰
Celková hodnota zakázky/dílu: 3 330 000 CZK 💰
Řazení na seznamu vítězů: 1
Identifikátor nabídky: Nabídka Promedica Prah Group, a.s. - část 1
Identifikátor části nebo skupiny částí: LOT-0001
Název a adresa dodavatele
Název: PROMEDICA PRAHA GROUP, a.s.
Národní registrační číslo: 25099019
Poštovní adresa: Juárezova 1071/17
Poštovní směrovací číslo: 16000
Poštovní město: Praha - Bubeneč
Region: Hlavní město Praha 🏙️
Země: Česko 🇨🇿
Kontaktní místo: Dagmar Vujičičová
E-mail: zakazky@promedica-praha.cz 📧
Telefon: +420 221595129 📞
Velikost hospodářského subjektu: Velký podnik

2️⃣
Identifikační číslo šarže: LOT-0002
Informace o nabídkách
Počet nabídek obdržených od malých a středních podniků: 1
Informace o hodnotě zakázky/dílu (bez DPH)
Nejvyšší nabídka: 2 888 000 💰
Nejnižší nabídka: 2 888 000 💰
Celková hodnota zakázky/dílu: 2 888 000 CZK 💰
Identifikátor nabídky: Nabídka Electric Medical Service, s.r.o. - část 2
Identifikátor části nebo skupiny částí: LOT-0002
Název a adresa dodavatele
Název: Electric Medical Service, s.r.o.
Národní registrační číslo: 49970267
Poštovní adresa: Ledce 74
Poštovní směrovací číslo: 66462
Poštovní město: Ledce
Region: Jihomoravský kraj 🏙️
Kontaktní místo: Ing. Ondřej Podloucký
E-mail: info@emsbrno.com 📧
Telefon: +420 543524381 📞
Velikost hospodářského subjektu: Mikropodnik, malý podnik nebo střední podnik

3️⃣
Identifikační číslo šarže: LOT-0003
Informace o hodnotě zakázky/dílu (bez DPH)
Nejvyšší nabídka: 1 111 000 💰
Nejnižší nabídka: 1 111 000 💰
Celková hodnota zakázky/dílu: 1 111 000 CZK 💰
Identifikátor nabídky: Nabídka Electric Medical Service s.r.o. - část 3
Identifikátor části nebo skupiny částí: LOT-0003
Zdroj: OJS 2026/S 162-582915 (2026-08-21)